LinkedIn – czy to dobre miejsce do nawiązywania relacji biznesowych?

LinkedIn

Od jakiegoś czasu LinkedIn staje się coraz bardziej rozpoznawany, szczególnie wśród osób ze świata biznesu, freelancerów, właścicieli i pracowników firm. Z każdym dniem powstają nowe profile: małe, średnie i duże firmy, a nawet korporacje zakładają tam swoje konta. Portal staje się też coraz bardziej popularny nie tylko na świecie, ale też w Polsce. Pojawia się pytanie: „Czy LinkedIn to szansa dla naszych biznesów?”.

Zasięg LinkedIn

LinkedIn jest chyba jedyną platformą w wirtualnym świecie, gdzie nie występuje tzw. hejt. To zdecydowanie przestrzeń kulturalnych, wykształconych ludzi nastawionych na budowanie profesjonalnego wizerunku oraz nawiązywanie relacji biznesowych. Mimo tego, jak wszystko na świecie, posiada wielu zwolenników i prawdopodobnie podobną liczbę przeciwników. Niezależnie od tego, jakie mamy zdanie na temat portali społecznościowych, bezdyskusyjne jest to, że LinkedIn zapewnia szeroką grupę odbiorców: trzy lata temu miał ponad 630 mln zarejestrowanych użytkowników, w tym roku jest już ich 740 mln!  W Polsce liczba użytkowników wynosi blisko 4,5 mln. Jest to potężna liczba, jeśli spojrzymy na nią w kontekście reklamy i targetowania. Liczba, która może przełożyć się na realne korzyści dla firmy. 

POLECAMY

Relacje biznesowe w wirtualnym świecie

Jak obecność w tak specyficznej wirtualnej przestrzeni, jaką jest LinkedIn, może wpłynąć na nasz biznes i relacje z klientami? Prawdopodobnie nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od tego, jaki jest cel nawiązywania przez nas relacji. Niemniej, jeśli chcemy budować sieci kontaktów, poznawać osoby z różnych branż: specjalistów, menedżerów, właścicieli firm, to jesteśmy we właściwym miejscu: dzięki wykorzystaniu potencjału platformy nasz biznes mo...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 5 wydań magazynu "Social Media Manager"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy