Siedem powodów, dla których warto być z marką na TikToku

Wideo marketing

Wszyscy wiemy, że współczesny klient ma coraz większą niechęć do narzucających się i natrętnych reklam. Co więcej, jest otoczony masą komunikatów, z których musi wybrać to, co jest dla niego ważne. W tej sytuacji marki i marketerzy walczą przede wszystkim o atencję (uwagę) odbiorcy, a jeszcze bardziej doceniają jego zaangażowanie w „świat” i przekaz marki. Przejście od tradycyjnych reklam przez storytelling do tworzenia treści (tzw. content marketing) daje markom szansę na bycie zauważonym w morzu komunikatów.

Naturalny kontekst dla marki buduje jej wiarygodność i wywołuje reakcję ze strony odbiorcy. Ostatnie lata to też oczywiście dynamiczny rozwój różnych mediów społecznościowych (tzw. SOME – social media) i pojawienie się influencerów – promotorów marek w tych mediach.

POLECAMY

 Dla wielu z nas, a przede wszystkim dla ludzi młodych, smartfon stał się centrum wszechświata, które zaspokaja wiele różnych potrzeb – komunikacji, informacji, rozrywki i wiele innych. Widzimy, że świat idzie w kierunku upraszczania treści i przekazywania ich często w formie wideo – czyli podawania ich w zapisie „do oglądania”, a nie „do czytania”.

„Na tym tle w ostatnich kilkunastu miesiącach dynamicznie rozwija się aplikacja TikTok. Po połączeniu z Musical.ly TikTok zdominował wiele krajów świata, stając się w nich najczęściej lub jedną z najczęściej pobieranych aplikacji w 2018 r. W Polsce pobrań aplikacji było prawie 6 mln, a nasz rynek mieści się w 15 największych rynków dla TikToka na świecie” .

Czym jest TikTok?

W skrócie – TikTok to aplikacja, w której twórcy mogą umieszczać krótkie (najczęściej kilkunastosekundowe) wideo na...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 5 wydań magazynu "Social Media Manager"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy