Banki zdjęć – jak wybrać i za co naprawdę warto zapłacić

Otwarty dostęp Komunikacja w social mediach

Żyjemy w kulturze obrazkowej. Nie mamy czasu ani ochoty na przyswajanie długich treści czy komunikatów. Badania dowodzą, że aż 90% informacji przesyłanych do mózgu to informacje wizualne, a mózg przetwarza je 60 000 razy szybciej niż tekst.

Ludzie zapamiętują 80% tego, co widzą i robią, 20% tego, co czytają, a tylko 10% tego, co usłyszą (źródła: The Power of Visual Communication, P. M. Lester, Syntactic Theory of Visual Communication).

POLECAMY

O czym warto pamiętać, pobierając zdjęcia z płatnych banków zdjęć?

Fotografie stockowe bywają często obiektem żartów. Zdarza się, że to samo zdjęcie występuje w wielu kontekstach. Dlatego nie należy pobierać tych, które są udostępniane przez bank od dłuższego czasu, tak samo jak nie warto wybierać najpopularniejszych pozycji. Na szczęście banki zdjęć ciągle ewoluują, dzięki czemu jakość materiału jest coraz lepsza. 
Korzystanie z materiałów stockowych to zwykle konieczność ze względu na ograniczenia czasu i budżetu. Jednak cena oraz szybkość otrzymania potrzebnego zdjęcia to nie wszystko. Zwróćmy szczególną uwagę na jakość i użyteczność dostępnego materiału, a także na rodzaj dostępnych licencji. 

Rodzaje licencji 

Nie istnieje coś takiego ja...

Ten artykuł jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się.

Przypisy