Clubhouse – nowa aplikacja tylko dla wybranych

Komunikacja w social mediach

Clubhouse to nowa aplikacja społecznościowa, która – jak pisał Malcolm Gladwell – swój punkt przełomowy miała w lutym tego roku. Podbiła serca wielu internautów, a powoli zaczyna być również wykorzystywana przez marki. Na razie jest dostępna tylko na telefony i tablety z systemem iOS, a mimo to stale zwiększa grono swoich odbiorców. Czym tak naprawdę jest ta aplikacja, jak jej używać i jak ją wykorzystać w biznesie?

Aplikacja powstała w kwietniu 2020 r., a już w maju, czyli miesiąc później, została wyceniona na ponad 100 mln dolarów, by w styczniu 2021 r. osiągnąć wycenę na poziomie miliarda dolarów! W Polsce o aplikacji zaczęto mówić głośno w lutym bieżącego roku. Wystarczy zerknąć chociażby na Google Trends. Z samej aplikacji korzysta obecnie ponad 10 mln aktywnych użytkowników miesięcznie i znajduje się ona na 5. miejscu najpopularniejszych aplikacji społecznościowych w App Store.

POLECAMY

Czym jest Clubhouse i kto może z niego korzystać? 

Clubhouse to aplikacja bądź sieć społecznościowa, która w całości opiera się na rozmowach. Wszystkie dyskusje na platformie dzieją się w czasie rzeczywistym. Clubhouse można porównać do interaktywnego podcastu na żywo, gdzie na bieżąco można dawać feedback osobie prowadzącej (bądź osobom), wchodzić z nią w polemikę czy zadawać pytania. 
Podstawowym minusem tej aplikacji jest możliwość wykorzystywania jej tylko i wyłącznie przez użytkowników sprzętu z systemem iOS (smartfon bądź tablet). Nie ma aplikacji desktopowej, a przede wszystkim nie ma jeszcze wersji na telefony z system Android. Twórcy aplikacji zapowiedzieli, że pracują nad pojawieniem się jej w Google Play, jednak nie wiadomo, ile trzeba będzie poczekać na tę funkcjonalność. Z jednej strony twórcy tłumaczą się tym, że Clubhouse istnieje dopiero w wersji beta, a stworzen...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 5 wydań magazynu "Social Media Manager"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy