Autor: Anna Ledwoń-Blacha

Co-founder & creative director w More Bananas. Fascynatka mediów społecznościowych oraz marketingu internetowego. Doświadczenie zdobyła podczas pracy w dwóch krakowskich agencjach: Grupa inVette oraz click community. Autorka licznych tekstów branżowych. Występowała na wielu konferencjach branżowych, mówiąc o social media i szkoląc z zakresu kampanii internetowych czy Facebook Ads.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Budowanie marki osobistej w social mediach dla zabieganych. Jak do tego podejść z głową?

Duży zasięg, generowanie ruchu, budowanie relacji z klientami – to tylko niektóre z zalet bycia w social mediach. Ekspertów od prowadzenia mediów społecznościowych jest pełno. Każdy z nich doradzi Ci coś innego – jeden mówi, że aby odnieść sukces, trzeba tańczyć przed smartfonem, a inny powie, że wystarczy blog. Jak nie zgubić się we wszystkich radach? Jak zbudować markę osobistą, a jednocześnie nie poświęcić na to kilkudziesięciu godzin miesięcznie?

Czytaj więcej

Memy – narzędzie marketingu XXI wieku

Kiedy w 1976 r. Richard Dawkins, wybitny brytyjski etolog, biolog i nauko- wiec, sformułował pojęcie „memu” w swojej książce Samolubny gen, prawdopodobnie nie zdawał sobie sprawy z tego, jak dalece to pojęcie zrewolucjonizuje nie tylko naukę, ale także kulturę i marketing.

Czytaj więcej

Budowanie społeczności trendem nie tylko na 2022 r.

Marki powinny zbliżać się do społeczności, a jednocześnie budować je jako obligatoryjne, a nie opcjonalne działanie. Mówi o tym niejeden raport dotyczący trendów zarówno w social mediach, jak i marketingu na 2022 r. Jest to wynikową również zachodzących w społeczeństwie zmian, postpandemii, potrzeby bliskości i nowego postrzegania roli marek oraz relacji na linii firma–konsument.

Czytaj więcej

Najważniejsze zmiany w social mediach w 2021 r. (cz. II)

Zmiany, zmiany, zmiany. Taki dopisek powinny mieć w swojej definicji media społecznościowe. A jedyna pewna stała z nimi związana, to właśnie zmiana. Rok 2021 zdecydowanie w nie obfitował. Czy udało Ci się być na bieżąco ze wszystkimi? Jeżeli nie, nadrobisz je właśnie teraz!

Czytaj więcej

Najważniejsze zmiany w social mediach w 2021 r.

Końcówka i początek roku to idealna pora, aby podsumować najważniejsze zmiany w social mediach, a działo się wiele, na wielu płaszczyznach. Niektóre ze zmian będą mocno wpływać na działania w 2022 roku, inne po prostu warto znać i wykorzystywać. Co zatem się zmieniło?

Czytaj więcej

Niestandardowe media społecznościowe

Niestandardowe media społecznościowe to te, które wykorzystujemy w komunikacji marek, B2B, B2C czy w działaniach employer brandingowych (najrzadziej). Wcale nie oznacza to jednak, iż są to media nowe bądź że nie są one obecnie najczęściej wykorzystywanymi kanałami dystrybucji czy też prowadzenia komunikacji marki bezpośrednio.

Czytaj więcej

Clubhouse – nowa aplikacja tylko dla wybranych

Clubhouse to nowa aplikacja społecznościowa, która – jak pisał Malcolm Gladwell – swój punkt przełomowy miała w lutym tego roku. Podbiła serca wielu internautów, a powoli zaczyna być również wykorzystywana przez marki. Na razie jest dostępna tylko na telefony i tablety z systemem iOS, a mimo to stale zwiększa grono swoich odbiorców. Czym tak naprawdę jest ta aplikacja, jak jej używać i jak ją wykorzystać w biznesie?

Czytaj więcej

Jak prowadzić kampanie w nowej rzeczywistości internetowej?

Pandemia skierowała świat na nowe tory. Sporo mówiło się o powrocie do normalności, teraz jednak doskonale wiemy, że powrócić możemy jedynie do nowej normalności. Nasza branża marketingu, jak każda, jest niezwykle zależna od ekonomii, gospodarki, nastrojów i zmian społecznych. Również strajki, wyzwania związane z kulturą, socjologiczne aspekty funkcjonowania społeczeństwa (także międzynarodowego) wpływają na nasze działania i prowadzone kampanie. Co zatem się zmieniło i co my możemy z tym zrobić?

Czytaj więcej

JAK WYKORZYSTAĆ SOCIAL MEDIA W KOMUNIKACJI PRZED EVENTEM?

Promocja eventu w mediach społecznościowych to nie tylko założenie profilu wydarzenia na Facebooku i rozpromowanie go wśród znajomych. Niejednokrotnie jest to długotrwały proces, który powinien być dokładnie zaplanowany, przemyślany i oczywiście opłacalny! Jak od A do Z zaplanować oraz wypromować event, by dotrzeć do odpowiednich odbiorców, a także sprostać ich oczekiwaniom? Mam dla ciebie kilka sprawdzonych rad.

Czytaj więcej

Skuteczna dystrybucja treści w social mediach

Content marketing cały czas rośnie w siłę. Z jednej strony tworzymy coraz więcej coraz lepszych treści i kampanii. Rośnie liczba  firm wykorzystujących content w strategii marketingowej. Z drugiej strony zaledwie 37% firm B2B i 38% firm B2C posiada strategię contentową. Jednocześnie do największych wyzwań marketingowych dla 63% firm należy generowanie ruchu na stronie oraz leadów. Stajemy przed dużymi wyzwaniami, takimi jak trendy związane z chatbotami, voice search czy visual search, które zdecydowanie wpływają na sposób konsumpcji i dystrybucji contentu. Jedno z rozwiązań i odpowiedzi? Dystrybucja treści w social mediach. 

Czytaj więcej

Wykorzystanie emocji w prowadzeniu działań w social mediach

Młodzieżowe słowo tego roku to „Dzban” i mówią o tym praktycznie wszyscy. Ale czy wiedzieliście, że słowem roku 2017 wg Oxford Dictionary było słowo „xD”, czyli emotikon wyrażający nasze emocje? Nie bez powodu. Emojis i emotikony opanowały Internet i social media. Do tego stopnia, że gdy na Tinderze zlepek dwóch znaków „xD” zamieniał się w emojis (czyli znak graficzny), spowodowało to odpływ użytkowników aplikacji. Dlaczego tak mocno się z tym wiążemy? Wszakże to tylko symbole, można powiedzieć. Social media emocjami stoją! Bo social media to przecież media społecznościowe, a społeczności budujemy na relacjach, a przede wszystkim na emocjach.

Czytaj więcej

Jakie treści tworzyć na Facebooku? Top 22 kreatywne pomysły na posty

Za tworzenie efektywnych treści w mediach społecznościowych odpowiada nie tylko ludzka kreatywność. Powodzenie naszej komunikacji zależy przede wszystkim od planowania, znajomości istniejących formatów i zrozumienia, w jaki sposób algorytm Facebooka dobiera treści, które pokaże użytkownikom. Każda osoba zarządzająca stroną na Facebooku powinna zaprzyjaźnić się z kalendarzem treści, ustalić chociaż kilka linii postów i cały czas śledzić najnowsze trendy i zmiany, które wprowadza niebieski portal. I o ile kopia to niejednokrotnie jawna kradzież, o tyle inspirowanie się treściami innych i szukanie benchmarków, aby wykorzystać je w swojej komunikacji, powinno stać się wręcz nawykiem.

Czytaj więcej