Najważniejsze zmiany w social mediach w 2021 r. (cz. II)

Social Media

Zmiany, zmiany, zmiany. Taki dopisek powinny mieć w swojej definicji media społecznościowe. A jedyna pewna stała z nimi związana, to właśnie zmiana. Rok 2021 zdecydowanie w nie obfitował. Czy udało Ci się być na bieżąco ze wszystkimi? Jeżeli nie, nadrobisz je właśnie teraz!

To już druga część artykułu dotyczącego zmian w social mediach. Pierwszy znajdziesz w poprzednim numerze czasopisma Social Media Manager. Dotyczył Facebooka, Instagrama oraz LinkedIn. W tym artykule na tapet wzięłam TikToka, Pinteresta i Twittera. Dodatkowo na końcu artykułu znajdziesz źródła, dzięki którym możesz być na bieżąco z wszystkimi modyfikacjami. Same zmiany uszeregowane są alfabetycznie. Dlaczego? Ich ważność czy priorytet w czynnościach marketingowych albo samym biznesowym działaniu platformy mogą być inne dla każdego użytkownika. Pamiętaj, że nie wszystkie zmiany wprowadzane są symultanicznie na wszystkich kontach. Testy beta na użytkownikach, wprowadzanie stopniowo zmian w zależności od modelu telefonu bądź inne nie zawsze znane czynniki sprawiają, że nie do wszystkich nowych funkcji masz dostęp. Pomaga tu aktualizacja oprogramowania, ale nie zawsze. Czasem jedynym wyjściem z sytuacji jest, niestety, czekanie.  

POLECAMY

Twitter

Communities
To nowa funkcja Twittera łącząca użytkowników o podobnych zainteresowaniach, którzy jeszcze nie mają ze sobą kontaktu/nie obserwują się w platformie. Analogicznie do grupy na Facebooku społeczności na Twitterze również będą zarządzane przez adminów i moderatorów. Na początku nowi członkowie będą dodawani do communities tylko na zaproszenie. Użytkownik będzie mógł wybrać, czy publikuje twitta dla wszystkich w swojej...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 5 wydań magazynu "Social Media Manager"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy