Czy TikTok jest dla wszystkich? Czyli kilka słów o tym, jak stać się viralem

TikTok

TikTok to platforma o ogromnych i jeszcze niezagospodarowanych możliwościach. W niedalekiej przyszłości stanie się prawdopodobnie jedną z najważniejszych ścieżek digital marketingu. Brzmi, jak coś nierealnego, jak bajka. A czy w tej bajce były smoki? Tego nie wiemy i wbrew pozorom nie jest to nawiązanie do obecnie popularnego serialu, w którym wykorzystuje się motyw gry Dungeons & Dragons. Chociaż można by pomyśleć, że tak, ponieważ jedną z obecnie trendujących piosenek na TikToku jest „Running Up That Hill” Kate Bush, wykorzystana właśnie w najnowszym sezonie Stranger Things. Też masz ciarki? To czytaj dalej.

Rozwój TikToka

Dzięki potężnemu rozwojowi popularności TikToka, zwłaszcza w trakcie pandemii, liczba użytkowników wynosi obecnie ponad miliard osób na całym świecie. Estymacje wykonywane przez firmę analityczną App Annie pokazują, że TikTok ma spore szanse osiągnąć poziom 2 mld użytkowników już w roku 2023!

POLECAMY

Te ogromne liczby pokazują, że aplikacja pnie się w górę, nie zwalnia i nie przewiduje żadnego spadku, stając się coraz bardziej pewną platformą. TikTok jest miejscem, w które inwestuje coraz więcej firm. Fenomen TikToka nie dziwi już zatem nikogo. TikTok to najczęściej pobierana aplikacja w 2022 r. Jesteśmy już właściwie w fazie przystosowywania się do obecnej rzeczywistości – z etapu „TikTok to apka dla dzieci” przeszliśmy do fazy „musimy zacząć to robić i powinniśmy robić to dobrze”. 

Dlaczego viral jest viralem?

No właśnie, a jak powinniśmy to robić? Jaki jest sekret największych virali na tej platformie? Przyjęło się, że można opisać to jako kręcące się wciąż koło dopaminy, skumulowane w 5-, 10-, 15-sekundowym materiale filmowym. 

Filmy najbardziej wciąga...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 5 wydań magazynu "Social Media Manager"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy