Viralowe short video na TikToka oraz Reels – pięć zasad, które musisz znać

TikTok

Każdy marketer chciałby mieć na swoim koncie takie dokonania jak short video z wynikami po milionie wyświetleń i więcej, a jednak nigdzie nie ma jednego sprawdzonego przepisu, jak taki viralowy materiał stworzyć. Pierwszy wniosek nasuwa się sam – nie ma uniwersalnego sposobu. Jak zatem tworzyć treści, które angażują, jakie filmy mają potencjał na viral oraz dlaczego nie każdy materiał może być viralem?

Rozpocznijmy od definicji tego enigmatycznego stwierdzenia, jakim jest viralowe short video. Najłatwiej można opisać je jako materiał, który zyskuje dużą popularność w bardzo krótkim czasie dzięki licznemu zaangażowaniu użytkowników, a w szczególności udostępnianiu dalej w sposób organiczny. Efekt wirusowy nie dotyczy treści płatnych, a filmy muszą nieść określoną wartość lub ładunek emocjonalny dla użytkowników, mogą być interesujące, zabawne, emocjonalnie poruszające lub kontrowersyjne, co skłania ludzi do ich udostępniania dalej i przyciągania kolejnych odbiorców. Viral może mieć duży wpływ na popularność danego produktu lub osoby, która go promuje, a jego skuteczność zależy w dużej mierze od siły przekazu i stopnia zaangażowania użytkowników w jego rozprzestrzenianie.

POLECAMY

Jeden viral sukcesu nie czyni.
Zbuduj strategię 

Średnio użytkownicy spędzają na TikToku około 52 minut dziennie. Tym samym, jedna osoba w ciągu całego dnia może zobaczyć ponad 200 filmów. Komunikację na tej platformie powinno rozpocząć się od przygotowania strategii na tym kanale, aby maksymalnie wykorzystać potencjał ekspozycji treści w dłuższej perspektywie, a tym samym zrealizować założone cele. 

Rozgryź algorytm TikToka w 2023 r.

Najważniejszą i najbardziej istotną kwestią, która wyróżnia TikToka na tle innych platform, jest budowanie algorytmu wokół contentu, a nie społeczności. 

Algorytm TikToka działa poprzez pokazywanie użytkownikom najbardziej istotnych i angażujących treści, chcąc zatrzymać uwagę ludzi w aplikacji jak najdłużej. Istotą jest dynamiczne proponowanie użytkownikom treści, które im się s...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 5 wydań magazynu "Social Media Manager"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy