Empatia, intuicja i statystyka w jednym palcu. Ogromne możliwości i wielkie wyzwania Social Media Managera

Komunikacja w social mediach

Jeśli chcesz zarządzać mediami społecznościowymi, to przed Tobą z pewnością ciekawe zadania, ale i jeszcze większa presja. Możesz bowiem mieć ogromny wpływ na to, jak postrzegana jest marka, do tego stopnia, że nawet możesz dostać od tego bólu głowy. Na szczęście, ten artykuł w dużym stopniu pomoże Ci uniknąć tego ostatniego.

Chcesz lepiej poznać ten temat? Sprawdź nasz artykuł: Umiejętność zadawania pytań, czyli jedna z kluczowych kompetencji menedżerskich

POLECAMY

Mam przekonanie graniczące z pewnością, że zawód social media managera jest mocno niedoceniany. Być może, po części sami jesteśmy sobie winni. W samej branży deprecjonujemy prowadzenie profili w „społecznościówkach”, wychodząc z założenia, że napisanie kilku zdań i okraszenie ich grafiką (bo przecież na tym to wszystko polega, prawda?) nie jest wejściem na marketingowy Mount Everest. A mimo to na koniec dnia jesteśmy rozczarowani, że nasz profil nie spełnia konkretnych założeń. Mamy tu zatem spory dysonans. Podchodzimy do social mediów jak do rozrywkowej i pozornie niewymagającej części naszych działań, a z drugiej oczekujemy, że Instagram czy Facebook przykują uwagę tysięcy odbiorców, gwarantując nam solidną sprzedaż. Czas uświadomić sobie, z czym mierzy się social media manager, jaką dysponuje mocą i jak może ją wykorzystać!

Możesz (niemal) wszystko

Digital marketing i wszelkie działania online zdominowały w ostatnich latach wszelkie aktywności marketingowe (a w ostatnim roku tempo tych zmian jest – umówmy się – galopujące). Tak jak zmieniają się platformy społecznościowe, rynek i okoliczności, tak ewoluuje zawód social media managera i jego wkład w budowanie marki. Odpowiedzialność osób zarządzających firmą w mediach społecznościowych rośnie. Na szczęście nie tylko odpowiedzialność, ale również wpływ.

Budowanie osobowości marki 

Zamiast przytoczyć tu statystyki z najnowszego raportu We Are Social (który i tak polecam – link na końcu artykułu), zapytam wprost – kiedy szukasz informacji na temat d...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 5 wydań magazynu "Social Media Manager"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy