Osiem rzeczy, które już nie działają na Instagramie

Influencer marketing

Instagram dynamicznie się rozwija i osobom, które nie śledzą nowinek na bieżąco, może być trudno połapać się w tym, co należy, a czego już nie warto robić w tym medium. Nawet jeśli jesteś praktykiem w branży, sprawdź, czy nie popełniasz tych oczywistych błędów w prowadzeniu komunikacji na Instagramie.

1. F4F – follow i unfollow

Może kilkanaście miesięcy temu użytkownicy dawali się jeszcze na to nabrać, ale teraz to już raczej przeżytek. Mowa o dawaniu follow na chwilę (zwykle kilka dni), aktywnym lajkowaniu cudzych treści w nadziei, że ta osoba też nas zaobserwuje, a potem robieniu unfollow i liczeniu na to, że nasz obserwator się nie zorientuje, zostanie na profilu i będzie zaangażowanym fanem.

POLECAMY

Okres skuteczności takich działań na szczęście powoli mija, bo użytkownicy z coraz większą pewnością odróżniają prawdziwych obserwujących od osób oczekujących zaangażowania u siebie bez dawania niczego w zamian. Jasne, że jeszcze wielu łapie się na tę sztuczkę, ale zwykle są to po prostu użytkownicy stawiający swoje pierwsze kroki na Instagramie, którzy już niedługo będą działać bardziej świadomie.

Rys. 1. Screen z Instagrama

2. Spamowe komentarze

Spamowe komentarze na cudzych profilach (także te od botów – rys. 1 i 2) z gatunku „great photo”, „fajny profil” czy kilka emotek raczej nie zaowocują wysypem lajków i komentarzy u nas – prędzej zgłoszeniem spamu i banem od Instagrama. Tu też trzeba się trochę postarać i dawać rzeczywiste informacje zwrotne. To trwa, ale znów: nawiązujemy prawdziwe relacje i nie narażamy się na zasłużoną blokadę czy utratę konta.

Rys. 2. Screen z Instagrama

Komentarze po...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 5 wydań magazynu "Social Media Manager"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy