Wyzwól kreatywność, czyli planer social media managera

Social Media

Czy często słyszysz: „Prosimy o coś zupełnie innego”, „Myśl out of the box”, „Wyzwól kreatywność” i… następuje ściana. Bo jak wyzwolić krea- tywność „tu i teraz”. Jak oczyścić umysł, aby zadziało się to „out of the box”? Jak „przełączać się” między projektami? Drogi Social Media Managerze, pozwól, że pośpieszę z pomocą i podzielę się z Tobą swoimi sposobami na wyzwolenie tej iskry i przekucie jej w ciekawe pomysły. To co? Gotowy na ruszenie głową?

Homo creatus, czyli człowiek kreatywny

Czym jest w zasadzie kreatywność? Według definicji, jaką znajdziemy na stronie słownika PWN kreatywny „to tworzący coś nowego, oryginalnego”. Kreatywność pochodzi od łacińskiego słowa creatus, które oznacza „twórczy”. Kreatywność określa się jako proces umysłowy, którego efektem jest powstawanie nowych idei, koncepcji czy nowych skojarzeń z istniejącymi już ideami i koncepcjami.

POLECAMY

Z istniejącymi już ideami i koncepcjami, czyli… według mnie – to wcale nie musi być wymyślanie koła na nowo. Kreatywność to umiejętność korzystania z zasobów, które są wokół nas. Umiejętność łączenia ich z rzeczami pozornie niepasującymi. Ale to też nie zawsze innowacyjność. Kreatywne wcale nie musi oznaczać zupełnie nowego, co często zdaje się mają na myśli osoby, które o kreatywne rzeczy proszą.

Planuj!

Zawsze powtarzam, że porządek w zadaniach daje poczucie spokoju i pomaga wyzwolić kreatywność. Dlaczego? Bo każde zadanie jes...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 5 wydań magazynu "Social Media Manager"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy