Czym jest reklama Lead Ads na Facebooku i dlaczego warto w nią inwestować?

Firma w social mediach

Facebook Ads pozwala na wykorzystanie wielu rodzajów reklam i wielu ich formatów. Najczęściej używanym z nich jest reklama dostarczająca ruch na stronę docelową, na której użytkownik wykonuje założony cel – np. zostawia swoje dane. Rozwiązanie to ma jednak parę słabych punktów, których można uniknąć, stosując inny format reklamy na Facebooku zwany Pozyskiwaniem Kontaktów. 

Czym są formularze kontaktowe Facebooka?

Pozyskiwanie Kontaktów (z ang. Lead Ads) to format, który na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od zwykłej reklamy „ruchowej”. Tutaj także można wstawić grafikę w wymiarach 625 ×1200 px lub wideo oraz ustawić odpowiedni przycisk CTA. Po kliknięciu na reklamę potencjalny klient nie jest jednak przeprowadzany na zewnętrzną stronę. Na jego ekranie pojawia się bowiem natywny formularz kontaktowy, zaprojektowany przez Facebooka, który automatycznie wypełnia okienka danymi pobranymi z jego profilu. Formularz ten następnie jako właściciel strony możesz pobrać jako format w formacie listy csv lub xls (jak to zrobić, wyjaśnię za chwilę).

POLECAMY

Jakie korzyści płyną z korzystania z Lead Ads?

Co daje nam tak wykorzystany format reklamowy? Po pierwsze, dzięki automatycznemu pobieraniu danych Facebook eliminuje błędy użytkowników, którzy mogliby ze zwykłej nieuwagi wprowadzić na naszym landing page’u błędne dane. Takie działanie sprawia też, że ścieżka użytkownika ogranicza się jedynie do klikania przycisku dalej, a jak wiadomo – im mniej skomplikowanych akcji (tu: wypełnienie formularza prawdziwymi i poprawnymi danymi) musi wykonać potencjalny klient, tym szybciej skonwertuje.

Po drugi...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 5 wydań magazynu "Social Media Manager"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy