Kampania na Facebooku – kreacja to klucz do sukcesu

Facebook marketing

Widziałeś kiedyś wyścigi samochodowe? To, na której pozycji startowej zaczynasz wyścig, jest bardzo ważne. Aby zająć najlepszą pozycję, kierowcy ścigają się w rundzie klasyfikacyjnej. Tyko po co? Przecież jadąc 300 km/h, to 6 m (długość samochodu) pokonają w zaledwie 7 milisekund! A jednak! Wiedzą, że każda pozycja przybliża ich do wygranej. Każde auto, które wyprzedzą, to potencjalny konkurent, którego pozbawili szansy na zwycięstwo. Każde 7 milisekund przewagi to kolejny krok do wygranej.
 

Aby zwiększyć szansę na wygraną, zespoły modyfikują swoje bolidy, aby były szybsze, sprawniejsze, by zyskały jedną sekundę na okrążeniu. W historii motoryzacji było wiele skoków technologicznych przenoszących rywalizację na inny poziom.

POLECAMY

A teraz wyobraź sobie, że jesteś menedżerem takiego zespołu i wiesz o technologii, która pozwala Ci wystartować na godzinę przed wszystkimi! Na pół roku przed wszystkimi! Technologia, dzięki której możesz wygrać, zanim oni wystartują! Jak wiele byś dał, aby mieć do niej dostęp?

Przyrównajmy ten wyścig do naszej branży, w której to agencje między sobą rywalizują o klienta. Jest wiele agencji. Wszystkie chcą być pierwsze, ale tylko jedna może wygrać. Zastanów się, jak wielką przewagę daje agencji to, że może zaoferować klientowi rozwiązanie, które wyprzedza konkurencję o pół roku. I właśnie dziś będziesz miał okazję przeczytać o jednym z rozwiązań, które niczym turbosprężarka zmienia układ sił i pozwala wygrać wyścig o klienta. O rozwiązaniu, które być może kiedyś będzie standardem, ale od ok. roku jest dostępne dla klientów FastTony.es i daje rynkową przewagę.

Każdy, kto na co dzień zajmuje się kampaniami reklamowymi, dobrze rozumie, że przygotowanie najlepszej oferty na rynku to zaledwie początek drogi. Dziś nie wystarczy być najtańszym lub najlepszym. Sztuką jest powiadomić o tym odpowiednie osoby. Nawet jeśli wiemy, do jakiej grupy skierować swoją reklamę, to musimy jeszcze przekonać te osoby, aby zwróciły uwagę na naszą ofertę.

Obiektywnie patrząc, każdy post na Facebook to reklama. Reklamują się nasi znajomi, pisząc, że coś przeczytali, że coś skomentowali, że z czymś się zgadzają lub odwrotnie. Zarzucają nas zdjęciami i opisami ich obiadów, widokami z wycieczki czy zmianą statusu ich związku. 

A wszystko to przeplatane jest postami sponsorowanymi, działaniami influencerskimi. Komunikat goni komunikat. W tym strumieniu informacji reklamodawca ma trudne zadanie: dać się zauważyć. Stworzyć coś, co przyćmi innych. Większe, głośniejsze, bardziej widowiskowe… Ciągły pęd za przykuwaniem uwagi. To oczywiście ma swoje zalety, ale też prowadzi do pewnego rodzaju patologii. Jest to samo...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 5 wydań magazynu "Social Media Manager"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy