Na łamach czerwcowego wydania czasopisma Social Media Manager poruszamy temat koloru w content marketingu. Ludzki mózg lepiej przetwarza obraz niż tekst. Jak sprawić, by Twój przekaz nie przepadł w informacyjnym chaosie? Sprawdź, co oznaczają konkretne kolory. Dowiesz się też, jak optymalizować treści w serwisie YouTube, jak wywołać efekt wirusowy oraz jak rozhulać komunikację na LinkedIn. Czeka też na Ciebie artykył dotyczący roli insightu konsumenckiego w komunikacji w social mediach oraz niestandardowych mediów społecznościowych. Znajdziesz odpowiedź na pytania: jak podcasty i social media mogą napędzać marketing marki i siebie nawzajem oraz jak komunikować „zielono” i uniknąć greenwashingu w social mediach. Nie zapomnij przeczytać case study marek, który osiągnęły sukces na TikToku. Zapraszamy do lektury!
UX WRITING W SOCIAL MEDIACH
Tworzenie treści na profile w social mediach to nieustanne kuszenie odbiorcy i niezliczone próby zrobienia tego „jedynego” i niezapomnianego pierwszego wrażenia. Ale co, gdy to pierwsze wrażenie trzeba robić codziennie? A czasem nawet... kilka razy dziennie? Artykuł pokazuje, że każdorazowy kontakt z potencjalnym odbiorcą przypomina doświadczenie szybkiej randki. A dzięki UX writingowi można wyjść z niej nie tylko z parą, ale przede wszystkim z wieloma cennymi kontaktami.
Migający kursor na tle czystej kartki – nawet tej wirtualnej – przypomina oczekiwanie na randkę. Zaczynasz wiercić się na krześle, rozglądać dookoła, jesteś niespokojny. Siedzisz i czekasz. A gdy wreszcie pojawi się Twoja potencjalna druga połówka, na kilka sekund zamierasz. W głowie rodzą się wątpliwości – co powiedzieć, jakich słów użyć, o czym lepiej nie wspominać? Tysiące, jeśli nie miliony, połączeń nerwowych wywołują istną burzę mózgu. Bo Ty wiesz, że masz tylko jedną szansę, by zrobić dobre pierwsze wrażenie. Podczas tzw. szybkiej randki to zaledwie kilka albo kilkanaście zdań. I tak samo jest w social mediach.
ORGANIZACJA I PROMOCJA EVENTU PO PANDEMII
Event marketing przed pandemią cieszył się dużą popularnością. Wiele firm chętnie korzystało z tej formy promocji, ponieważ była ona bardzo elastyczna. Zauważ, że obecnie event może odbywać się zarówno w kanałach offline, jak i online. Decydując się na rozpoczęcie tego typu działań, możesz liczyć na skrócenie dystansu między Twoją firmą a grupą docelową. Dzięki przemyślanym, nagłośnionym i dobrze zorganizowanym wydarzeniem promocyjnym możesz szybciej osiągnąć stawiane sobie cele. Zobacz, od czego powinieneś zacząć.
WYKORZYSTAJ POTENCJAŁ SOCIAL MEDIA W KOMUNIKACJI SKIEROWANEJ DO BIZNESU
To be, or not to be, that is the question… Chociaż rozterki jednego z tytułowych bohaterów sztuki Williama Shakespeare’a miały przede wszystkim charakter duchowy, to jednak podobne hamletowskie dylematy spędzają sen z powiek współczesnym menedżerom zastanawiającym się, czy media społecznościowe są tym obszarem, w którym powinni być obecni, chcąc pozyskiwać klientów z segmentu B2B (z ang. business-to-business).
Zacznijmy od tego, że w mediach społecznościowych dominują treści skierowane do klienta indywidualnego (B2C – z ang. business-to-consumer) i tendencja ta zapewne będzie się utrzymywała. Nie oznacza to jednak, że obszar ten pozostaje bez znaczenia dla marek, które chcą nawiązać relacje ze światem biznesu. Wręcz przeciwnie! Ignorowanie platform społecznościowych w marketingu skierowanym do B2B może okazać się poważnym zaniedbaniem, a nawet świadczyć o nieznajomości współczesnych trendów.